sobota 2. dubna 2016

Veganské špagety

Ahoj, tento článek bude recept na veganské špagety. Tento recept je docela dost jednoduchý, zvládne ho asi úplně každý, kdo umí aspoň trochu vařit. Navíc je toto jídlo i docela zdravé a hodně dobré.

  • Na 2 porce veganských špaget budeš potřebovat: 150g bezvaječných špaget, 300g rajčat nebo cherry rajčátek, 1 větší papriku, 2 středně velké cibule, 1/2 balení marinovaného nebo uzeného tofu, trochu protlaku nebo kečupu, 3 lžíce oleje, bazalku, oregano, sůl  • Jako první krok si dej vařit vodu do hrnce. Až ti začne bublat, tak do ní dej jednu lžíci soli. Poté do vody namoč špagety. Nech je vařit do té doby, než budou měkké, ale nesmí být až moc měkké. Až budou špagety hotové, dej je do cedníku, trochu propláchni vodou a zamíchej do nich lžíci oleje (nebudou se ti potom lepit).
  • Jako další krok si nakrájej cibuli, papriku a rajčata na středně velké kousky (pokud máš cherry rajčátka tak je nakrájej na čtvrtiny). Na rozehřátou pánev se 2 lžícemi oleje dej nakrájenou cibuli. Pořád ji míchej, až zesklovatí, přidej papriku. Po 2 minutách přidej i rajčata, špetku soli a zalij asi 1dl vody, pánev přikryj pokličkou a nech zeleninu podusit. Poté, co bude všechna zelenina měkká a v pánvi bude jen trochu vody, přidej protlak nebo kečup (já většinou používám kečup Heinz, přijde mi nejlepší). Přisyp bazalku a o trochu víc oregana, všechno promíchej. Do této směsi přidej uvařené špagety a na chvíli pánvičku s jídlem přikryj pokličkou. Mezitím, co se bude jídlo ohřívat, si 1/2 tofu nakrájej na malé kostičky. Až se jídlo v pánvi ohřeje, tak ho naservíruj a posyp kostičkami tofu.


--------------------------------------------------------------------

Doufám, že se ti tento článek líbil a že vyzkoušíš recept na špagety. O čem by si chtěl(a) další článek mi můžeš napsat do komentáře.
 Tak zase někdy. :)

Můj Instagram : @verawolfova

Žádné komentáře:

Okomentovat