čtvrtek 5. ledna 2017

Beauty or something like this ?!

Ahoj, v dnešním článku bych ráda psala o něčem, o čem se moc nemluví. Je to krása, ale nemyslím tu samotnou a estetiku.... Ale to, co se za ní skrývá. Má mnoho podob, každou vnímáme jinak. Nějakou mozkem, jinou srdcem. Společnost vnímá krásu jako něco perfektního a dokonalého a pokud to tak není tak je to neestetické. Každý ji vnímá jinak.

Mnoho holek si myslí, že krása je bolest a že kvůli ní musí trpět. Krása má mnoho podob, každý z nás je jiným způsobem krásný. Mnoho lidí si svou lásku vybírá jenom podle vzhledu. KRÁSA NENÍ VŠE! Tím nechci říct, že by na vzhledu nezáleželo, akorát by nám na něm nemělo záležet tolik. Malé holčičky si berou příklad z Barbie nebo princezen od Disneyho. Hodně holek nemá rádo svojí postavu a svůj vzhled, protože okolí jim říká že by měly mít míry 90-60-90 a měly by být dokonalé. Když se nechají zlomit okolím a myslí si, že nejsou krásné, tak brečí po nocích a nemají se rády takové, jaké jsou...

Zajímalo by mne, kolik minut denně se holky líčí, odpověď asi znám. Ano jsou to i hodiny, ale proč? Protože se chtějí někomu líbit (já se líčím protože se chci líbit sama sobě a ne někomu jinému). Ovšem to není moc dobře, protože pokud se sami sobě nebudeme líbit, tak ani ostatním. Pokud tohle dělají, tak dávají přednost ostatním před sebou a to je špatně. Milovat a mít se rád, je velmi důležité. Protože jediný člověk, s kterým budeš celý život, jsi ty. A právě ty můžeš dosáhnout všeho, co si přeješ.

Toto souvisí už se sebeláskou. Hodně lidí má radši někoho jiného než sebe. Když nebudeme mít rádi sami sebe, tak nás ostatní také nebudou mít rádi.

Spoustu krásných, upravených, nalíčených, krásně oblečených holek nemusí být tak šťastných, jak vypadají (smutek a vztek se umí krásně schovávat za krásu a estetiku).

Každý máme jiný styl, a tak bychom se neměli soudit jen podle něj, celkově odsuzovat člověka, kterého ani neznáme, to není dobré. Nebo i když ho známe a víme, že se chová špatně, tak bychom ho neměli soudit, prostě ho neřešme.

Měj se rád takový, jaký jsi a neodsuzuj lidi jenom podle vzhledu (hadry nejsou vše).

lots of love, Věra x

Instagram: @verawolfova

Žádné komentáře:

Okomentovat