sobota 4. března 2017

You are veggie ?

Skoro vždy, když řeknu, že jsem vegetariánka, tak se mě někdo zeptá: ,,Proč?". V tomto článku bych vám na to ráda odpověděla a přidala pár dalších věcí o tom :).

Z pohledu ostatních
Reakce ostatních lidí se velmi liší, někteří se mě snaží přesvědčit, ať začnu jíst maso (že ho potřebuji, že budu nemocná...), někteří to prostě neřeší, někdo mi říká, že to je správně, ale on by to nedokázal. Málokdy se mi stává, že by někdo kvůli tomu na mě byl nepříjemný a nepříčetný, ale i to se stává (tyhle lidi fakt nechápu, k čemu jim bude když na mně budou nepříjemní). Také už jsem slyšela:,,To je zase nějaký trend, to máš od těch youtuberů." Lidé to berou, jako že jsem divná a nezapadám, ale ne všichni.

Z mého pohledu
Z mého pohledu je vegetariánství správná věc, protože pokud se nad tím zamyslíš (odkud a jak se maso dostává do obchodů), je to fakt šílené. Tak trochu nechápu, proč to lidé dělají, co jim to přináší, navíc když v dnešní době jde maso nahradit tolika jinými věcmi. Aby měla rodina jedno jídlo, tak kvůli tomu musí zemřít slepice?! Na internetu existuje tolik videí, jak se ke zvířatům chovají během jejich života, než je zabijí nebo samotná videa, jak drasticky je zabíjí (občas zvířata vykrvácí,...).  Dětem je už od narození vkládáno do hlavy, že jíst maso je v úplném pořádku a že krávy, slepice a další zvířata jsou tu od toho, abychom je jedli. To už bychom mohli jíst i naše domácí mazlíčky a říkat, že je to v pořádku. Každý tvor má právo žít. Co nesnáším, je když někdo řekne že je vegetarián a jí jenom kuřecí. Pokud jíš kuřecí maso, nejsi vegetarián. Já jsem dříve maso také jedla. Ovšem je to každého rozhodnutí, každý jsme na jiné úrovni. Pokud chceš něco změnit, začni u sebe.

Výsledek obrázku pro eko ego

Fakty: Důležité látky, které obsahuje maso se dají nahradit doplňky stravy. Soja obsahuje více bílkovin, než maso. Jednou mi někdo řekl, že vegetariáni mají zašedlou kůži, tohle fakt pravda není. 

xxLots of love Věraxx

My Instagram: @verawolfova
My Twitter: @TheVeraWolfova

2 komentáře:

 1. Na jednu stranu máš pravdu, ale na druhou jsi mohla dodat, že chápeš lidi, kteří to maso jíst jen kvůli svému zdraví musí. Nauč se používat čárky ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápu lidi, co jedí maso ale ne ty kteří ho "musí jíst ze zdravotních důvodů". Ale je to každého věc. (Mojí prioritou není používat dobře čárky, ale mít o něčem obsah blogu.)
   ;)

   Vymazat